Blog

Varovné signály, že nejednáte so serióznou realitnou kanceláriou

28.06.2019 od Matej
Varovné signály, že nejednáte so serióznou realitnou kanceláriou
Maklér vám nedokáže predložiť oprávnenie

Každý jeden seriózny maklér by mal disponovať živnostenským listom a zmluvou s realitnou kanceláriou. Nikdy nespolupracujte s maklérmi, ktorí sa vyhovárajú a nevedia vám oprávnenie predložiť.

Predajcovia nedisponujú správnymi informáciami o nehnuteľnosti

Ak jednáte s majiteľom alebo maklérom, ktorí majú nedostatočné znalosti o nehnuteľnosti je to dostatočným varovným signálom, že sú za tým nejaké špekulácie. Každý seriózny predajca by mal vedieť o stave, pôvode a parametroch.

Provízia je požadovaná vopred

Nikdy nespolupracujte s maklérom alebo realitkou, ktorá bude vopreď žiadať províziu. Žiadny maklér nemá ani najmenšie právo pýtať peniaze skôr ako sa zrealizuje daný predaj, za ktorý mu následne patrí dohodnutá odmena. Buďte obozretný aj pri netransparentných poplatoch, ktoré s predajom nehnuteľnosti vôbec nesúvisia.

Pochybné dokumenty

Človek, ktorý nemá bohaté skúsenosti s predajom nehnuteľností, falošné a zavádzajúce dokumenty len ťažko rozpozná. Poradiť sa môže s právnikom alebo notárom, čo je pomerne dosť finančne náročné. Ďalšia možnosť je predať svoju nehnuteľnosť prostredníctvom portálu ananaska.sk.

Komentáre