Blog

Investícia do nehnuteľnosti s POTENCIÁLOM ZISKU

21.04.2019 od Helena
Investícia do nehnuteľnosti s POTENCIÁLOM ZISKU

Ak ste sa rozhodli investovať do nehnuteľnosti veľmi dobre zvážte, či má vybraný dom alebo byt potenciál a žiadne skryté problémy. Aby ste rozoznali dobrú investíciu od zlej, uistite sa či nehnuteľnosť spĺňa nižšie uvedená kritéria.

Lokalita s dobrou občianskou vybavenosťou

Ako prvé by ste si mali preveriť okolie a zistiť či disponuje školami, škôlkami, obchodmi, poštou prístupom hromadnej dopravy.

Fungujúci trh s prenájmom

Isté nehnuteľnosti by vás mohli lákať zdanlivo výhodnou cenou, no ak sa nachádza v pochybnej štvrti, mohli by ste mať problém predajom alebo prenájmom. Makléri by vám mohli pravdu o lokalite zaobaliť, preto ak danú lokalitu nepoznáte spravte si menší prieskum záujmu o bývanie v danej štvrti.

Geografická blízkosť nehnuteľnosti

Aby ste mali všetko pod kontrolou mali by ste sa spočiatku sústrediť na nehnuteľnosti v takej blízkosti, aby ste tam mohli kedykoľvek do pol hodiny zájsť autom.

Už existujúca nehnuteľnosť

Lákavý projekt výstavby nehnuteľností sa môže zdať ako zaujímavá investičná príležitosť, no kým budete čakať na postavenie bytu či domu, už existujúca nehnuteľnosť, ktorá vám je k dispozícii ihneď, vám môže začať zarábať oveľa skôr.

Výhodná cena

Nikdy sa s kúpou nehnuteľnosti neuponáhľajte a radšej si vždy počkajte na ponuku, kedy je možné kúpiť dom alebo byt pod trhovú cenu, čím sa ochránite pred poklesom cien nehnuteľností.

Ktorým investičným nehnuteľnostiam sa treba vyvarovať?

Nevýhodná cena

Kúpa nehnuteľnosti s predraženou cenou je jedna z najčastejších chýb pri investovaní, ktorá sa žiaľ už nedá opraviť. Pri investovaní sa riaďte v prvom rade číslami a čísla vám povedia najpresnejšie či kupujete nehnuteľnosť s nevýhodnou cenou alebo nie.

Neznámy trh

Ak chete investovať s vidinou zisku a nie zábavy zavrhnite možnosť kúpy apartmánu v dovolenkových destináciach, ktoré sú síce lákavé z hľadiska trávenia letných dovoleniek vo vlastnej nehnuteľnosti, no pri neznámom trhu je takáto investícia oveľa rizikovejšia.

Štrukturálne problémy nehnuteľnosti

Byty v pôvodnom stave nie sú vôbec zlou investíciou. Nehnuteľnosti, ktoré si vyžadújú renováciu sú jedným zo spôsobov, ako kúpiť nehnuteľnosť pod aktuálnu trhovú cenu. No ak má daná nehnuteľnosť narušenú statiku, zatekajúce steny, neefektívne využitú plochu, problémy s bytovým domom,  a rôzne iné problémy, ktoré nemožno jednoducho vyriešiť, poobzerajte sa po niečom inom a vyhnite sa tak, zlej investícii.

Komentáre